Előadónkról

Póka Andrea egyetemi hallgató
ELTE TTK, Geofizikus szak
Póka Andrea 1985-ben született, 2003-ban érettségizett a salgótarjáni Bolyai János Gimnáziumban, majd tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem geofizika szakán folytatta. 2005-től a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar ritmikus gimnasztika szakedző képzésének is hallgatója.

Kutatási területe a földrengések és a Föld forgásának kapcsolata, ezzel kapcsolatban az Ifjú szakemberek ankétjában publikált 2006-ban és 2007-ben is, az Országos Tudományos Diákköri Konferencián 2005-ben negyedik helyezést, 2006-ban második helyezést ért el.

Bakonybélen idén, az Ifjú Szakemberek Ankétján a MOL, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Geodézia és Geofizikai Kutatóintézetének különdíjában részesült.