Tudásteszt - Kádár Magdolna Katalin

Az "A kábítószer-fogyasztás háttértényezői – kiemelten a családi kapcsolatokra, szabadidő eltöltésre és értékrendszerre vonatkozóan – állami és egyházi középiskolások körében" című előadás tesztfeladatai.

Név
E-mail cím

1. 2003-ban végzett felmérés szerint a vallásos és a nem vallásos fiatalok marihuána fogyasztása között milyen különbség mutatkozik?
A vallásos és nem vallásos tanulók körében a marihuána fogyasztása hasonló arányt mutat.
A nem vallásos tanulók marihuána fogyasztásának aránya kétszerese vallásos tanulókhoz képest.
Jelentős különbség nem mutatkozik a tanulók között.

2. Melyik állítás igaz?
A vallásos családok esetében a nagyszülőkkel való erős kapcsolat a domináns.
A mintában szereplő tanulók többségénél a szülők esetében jelen van valamilyen deviáns magatartásforma.
Mind az állami és mind az egyházi középiskolás fiatalok családon belüli kapcsolatának minőségére jellemző az anyával való erős kapcsolat.

3. A kábítószert kipróbáló fiatalok szabadidős tevékenységei közül, melyik szerepel negatív előjellel?
olvasás
színház

4. Melyik az a két érték, amelyik a megkérdezett tanulók értékrendszerében kevésbé fontos szerepet kap?
gazdagság, hatalom
béke, belső harmónia
érdekes és változatos élet

5. A vallás milyen tényezőként jelenik meg a tiltott szerek kipróbálásban?
Védőtényező a kábítószerekkel szemben.
A vallásosság erősen befolyásoló lehet az illegális szerek használatában.
Nincs prediktív és protektív hatása sem.