Régió, egyetem,gazdaságfejlesztés

A regionális gazdaságfejlesztés logikai szerkezete szerint a gazdaságfejlesztés célja az ott élők jólétének a növelése, versenyképesség növelése által. Ennek eszköze a technológiai váltás, technológiai fejlődés, melyet az innovációk határoznak meg. A folyamatos újítás és új technológiák alkalmazása megköveteli az innovációt és így a K+F feltételeinek meglétét is egy térségben. Kevésbé fejlett gazdaságban pedig azért válik fontossá, mert az új eljárások minél gyorsabb és hatékonyabb adaptálása előnyt jelenthet a versenytársaival szemben. Így a versenyképességhez elengedhetetlenné válik a folyamatos innováció. A legfrissebb nemzetközi kutatási eredmények abba az irányba mutatnak, hogy az innovációs képesség inputoldala egyre inkább előtérbe kerül, és a kutatási eredmények egyértelműen a tudás és a kreativitás irányába terjesztik ki a vizsgálatot.

Az előadás a fenti logikai lánc mentén épül fel. Először körüljárjuk a régió fogalmát annak érdekében, hogy a regionális versenyképesség fogalmát értelmezni tudjuk. Ezt követően áttekintjük a magyar térségek relatív versenyképességi pozícióját, majd azt, hogy ezen térségek milyen relatív pozíciót mutatnak abban az esetben, ha az innovációs potenciáljukat próbáljuk mérni.

Az innováció fogalmán keresztül jutunk el az egyetemekhez, és azt a kérdést járjuk körül, hogy milyen szerepet tölthetnek be az egyetemek térségük versenyképességének javításában és a helyi gazdaságfejlesztésben.


Tegyen fel kérdést az előadónak

 

Az előadás megtekintése:

Szélessávú I. változat (méret: 256x144 sávszélesség: 89 kb/s)

Szélessávú II. változat (méret: 424x240 sávszélesség: 329 kb/s)

Szélessávú III. változat (méret: 640x360 sávszélesség: 757 kb/s)

LAN változat (méret: 852x480 sávszélesség: 1385 kb/s)

Megjegyzések:

Az Internet elérés sávszélessége, és számítógépe teljesítménye szerint válasszon a fenti lehetőségek közül!

Az előadás megtekintéséhez Microsoft Windows operációs rendszer alatt a Windows Media Player 9-es vagy 10-es változatát ajánljuk. A korábbi Windows Media Player elvileg automatikusan telepíti a szükséges Windows Media 9-es kodeket, ha mégsem történne meg, abban az esetben a Windows Media 9-es kodekcsomag külön telepítése szükséges.

Linux alatt az Mplayer program használatát javasoljuk.

Természetesen más Windows Media 9-es formátummal kompatibilis lejátszóprogram is használható.

Kérjük, amennyiben technikai problémája van, írjon a help@cc.u-szeged.hu címre.