Az SZTE rektora is megkoszorúzta Nagy Imre szobrát

2013. október 23.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése is képviseltette magát október 23-án a központi szegedi megemlékezésen.

SZS20131023_unnepi_koszoruzas_rektor_002Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 57. évfordulójára emlékezett október 23-án Magyarország. Szeged város központi ünnepsége kora délelőtt zászlófelvonással vette kezdetét a városháza előtt a Széchenyi téren, ahol a Fricsay Ferenc Városi Koncertfúvószentkar közreműködésével énekelték el a Himnuszt az egybegyűltek. Ezután a Rákóczi téren Nagy Imre mártír miniszterelnök szobra előtt Solymos László alpolgármester mondott beszédet. A szónoklatot követően '56-os szervezetek, pártok, intézmények, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Magyar Honvédség, a Csongrád Megyei Kormányhivatal, a Nagy Imre Társaság Csongrád Megyei Szervezete és a román konzulátus képviselői mellett a Szegedi Tudományegyetem nevében Szabó Gábor rektor is koszorút helyezett el a szobornál.