Verdire, Wagnerre, Hubayra és Moórra emlékezik az Ének-Zene Tanszék

2013. október 03.

14. alkalommal rendezi meg nemzetközi zenei konferenciáját az SZTE JGYPK Ének-Zene Tanszék és Diákköre. Az október 7–8-i esemény az „Évfordulók nyomában” címet viseli.

Rangos seregszemlét szervezett a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-Zene Tanszék és Diákköre Dombi Józsefné főiskolai tanár és Maczelka Noémi egyetemi tanár irányításával. Október 7-én és 8-án „Évfordulók nyomában”. 200 éve született Giuseppe Verdi és Richard Wagner, 155 éve Hubay Jenő, 150 éve Moór Emánuel címmel rendezik meg 14. nemzetközi zenei konferenciájukat a tanszék Hattyas sor 10. szám alatti épületének 8103. termében

A programot október 7-én reggel 8 órakor Marsi István, az SZTE JGYPK dékánjának köszöntőbeszéde nyitja meg, aztán Maczelka Noémi 150 éve született Moór Emánuel zeneszerző és zongoraművész címmel tart prezentációt, majd egészen másnap délutánig izgalmas előadások követik egymást.

Az eseménysorozat részeként október 7-én este 19 órakor az SZTE Zeneművészeti Kar Fricsay-termében (Tisza L. krt. 79., I. emelet) „A világhírű Hubay hegedűiskola titka” címmel Szecsődi Ferenc tanszékvezető egyetemi tanár, Liszt-díjas hegedűművész, Érdemes művész (SZTE ZMK) hangverseny-előadását hallgathatja meg a közönség. Közreműködik: az SZTE ZMK vonós kamarazenekara (művészeti vezető: Kosztándi István). Megtekinthető lesz továbbá Véber Noémi festőművész mozaik- és kisplasztika-kiállítása, illetve Somodi Sándor borász Hubay borbemutatója és -kóstolója is színesíti az estet. Október 8-án 19 órakor az SZTE Rektori Hivatal épületének dísztermében (Dugonics tér 13.) kerül sor a konferenciazáró hangversenyre. Közreműködnek: B-Konrád Erzsébet (Nagyvárad), Markéta Böhmová (Brno), Martin Heidecker (Freiburg), Judita Kučerová (Brno), Marosvári Dorottya (Zürich), Maria Rapp (Zürich), Szlovják István (Zürich), Dombi Józsefné, Kovács Gábor, Maczelka Noémi, Németh József, SZTE JGYPK Argenteus Vegyeskar.

meghivo_betetlap

meghivo_2013