A „Nagyapó meséi” nyerte a Hagyaték novellapályázatot

2014. április 18.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Iroda és Szeged Megyei Jogú Város Idősügyi Tanácsa „Hagyaték” témában kiírt novellapályázatának díjait 2014. április 17-én adták át a Senior Centerben.

Az SZTE Kulturális Iroda és a Senior Center nyugdíjasoknak kiírt pályázatára 38 novella érkezett. A Szegedi Tudományegyetem részéről Szilasi László író, a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalmi Tanszék docense, valamint egyetemi hallgatók vállalták, hogy segítenek a nyugdíjas pályázóknak szövegeik stilizálásában, megszerkesztésében. A pályaműveket Szilasi László zsűrielnök vezetésével Zsoldos Sándor irodalomtörténész és Majzik István könyvkiadó zsűritagok bíráltak el. Döntésük alapján első helyezést ért el Szentes Bíró Ferenc „Nagyapó meséi, a hal feje” című novellája, mely a díjátadón is elhangzott. A második helyezettnek járó díjat Csonka Miklós vehette át, a harmadik helyezett Böde László pályamunkája lett. A Szegedi Tudományegyetem különdíját Egyed Erika, az SZTE Kulturális Iroda munkatársa adta át Péter M. Lászlónak. Zámbori Ferencné polgármesteri különdíjat, Hegedűs Ferenc szeged-kistérségi különdíjat kapott, Zsidó Magdolna a zsűri dicsérő oklevelében részesült. A díjkiosztó végén minden pályázó Szilasi László dedikált könyvét vehette át, valamint az író az Idősügyi Tanács díját kapta munkájának elismeréseként.

hagyatek_novellapalyazat_galeria
A „Nagyapó meséi” nyerte a Hagyaték novellapályázatot - GALÉRIA