Rendhagyó fizikaóra az Informatóriumban

2014. április 10.

„A fotonika a műszaki és anyagtudományokkal” címmel rendhagyó fizikaórát szervez a DEAK Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék 2014. április 28-án, 29-én és 30-án 8 és 15 óra között a Szent-Györgyi Albert Agora Informatóriumban.

A foglalkozásokon az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék munkatársai segítségével a diákok kísérleteket láthatnak és próbálhatnak ki a színképek, a színkeverés, a polarizáció, az UV- és infravörös sugárzás, illetve az optikai távközlés témaköreiből. A rendhagyó órákat minden szegedi és Szegedre látogató osztálynak, diákcsoportnak ajánlják, aki érdeklődnek a fizika iránt.

A foglalkozásokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztráció: a konya.monika@deakszeged.hu e-mail címen.

A rendezvény a TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0058 „Hétköznapi Tudomány” című projekt keretében valósul meg.