Tavaszi koncertet ad az Universitas Szimfonikus Zenekar

2014. április 08.

2014. április 14-én, hétfőn 19 órai kezdettel a Szent-Györgyi Albert Agórában tartja hagyományos tavaszi koncertjét az Universitas Szimfonikus Zenekar.

Az amatőr zenészekből álló együttest az 1992-93-as tanévben Gyüdi Sándor alapította, majd 2005-ben az újjászervezett együttes irányítását előbb Gyimóthi Zoltán, utána Somorjai Péter vette át. A zenekar évente 4-5 alkalommal szerepel nagyközönség előtt neves vendégművészekkel és az Egyetemi Énekkarral közösen, Szegeden minden tavasszal és ősszel adnak hangversenyt. Az együttes taglétszáma 50-60 fő között mozog, ahol a Szegedi Tudományegyetem minden kara képviselteti magát.

Az április 14-i tavaszi koncerten a zenekar előadásában Mendelssohn: Hebridák nyitány, Bizet: Carmen szvit, No 1. és Grieg: Szimfonikus táncok csendülnek fel. Dirigál a Szeged város művészeti ösztöndíjával és a Donáth Ede karmesteri ösztöndíjjal kitüntetett Somorjai Péter.

Belépőjegy 500 forint.

További információ: Universitas Szimfonikus Zenekar