Vonós kamarazenekari koncert az SZTE Zeneművészeti Karon

2014. április 22.

A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar Vonós Kamarazenekara 2014. április 25-én, pénteken 19 órai kezdettel hangversenyt ad az SZTE Zeneművészeti Karon.

A Zeneművészeti Kar kiváló kamaraegyüttesének tagjai az intézmény vonós tanszakának hallgatói. Az együttes irányítója és hangversenymestere Kosztándi István, a Szegedi Szimfonikus Zenekar koncertmestere és zenekari szólistája, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar adjunktusa. Működése révén a Vonós Kamarazenekar nagyszerű lehetőséget kínál tagjainak a magas színvonalú művészi műhelymunkára és a begyakorolt művek közönség előtt való megszólaltatására. Az április 25-i esten a zeneirodalom két különböző korszakában – barokk és romantika – született, de stílusban egymáshoz közel álló kamaraműve csendül fel a kar egykori és jelenlegi hallgatói által, akik ezúttal szólistákként állnak közönség elé. Műsoron Vivaldi: Laudate pueri – kantáta (Molnarova Maria – ének), Vivaldi: B-dúr kettősverseny hegedűre és gordonkára (Liptai Miklós – hegedű, Domokos Izabella – gordonka), Handel: D-dúr szvit trombitára (Póti Bálint – trombita) és Grieg: Holberg-szvit.

A hangversenyre a belépés díjtalan.