Állami elismeréseket kaptak az SZTE oktatói, kutatói

2014. augusztus 24.

2014. augusztus 20-a, az államalapítás ünnepe alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több polgára vehetett át rangos kitüntetést.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseképpen a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesítette Benedek Györgyöt, az orvostudomány doktorát, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézetének tanszékvezető egyetemi tanárát, az SZTE ÁOK korábbi dékánját. Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át Medgyesi Konstantin, a szegedi Móra Ferenc Múzeum sajtóreferense, muzeológusa, az SZTE Bölcsészettudományi Kar oktatója. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést nyújtotta át Szeri Istvánnak, a Tisza Volán Zrt. tanácsadójának, az SZTE Gazdaságtudományi Kar meghívott előadójának.