Összesen 6643 gólyát fogadhat az SZTE

2014. augusztus 30.

567 elsős került pótfelvételivel a Szegedi Tudományegyetemre. Így összesen 6643 gólya kezdheti meg felsőfokú tanulmányait a Tisza-parti universitason.

A felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait 2014. augusztus 28-án hirdették ki.
Javított tavalyi eredményeihez képest a Szegedi Tudományegyetem a pótfelvételi számain. Míg 2013-ban 477, addig az idei esztendőben 567 hallgató került be a felvételi második körében a szegedi egyetemre. Ezzel a Tisza-parti intézmény országosan a második helyre került, csak a Budapesti Gazdasági Főiskolára jutottak be többen (700 fiatal) pótfelvételivel.
Az SZTE-re most felvételt nyert diákok közül 342 fiatal alap-, 41 mester-, 114 felsőoktatási szakképzésben, míg 70 hallgató osztatlan mesterképzésben kezdheti meg tanulmányait, valamennyien önköltséges rendszerben.
A legtöbb hallgatót az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar (149), a Bölcsészettudományi, illetve a a Természettudományi és Informatikai Kar (97-97 fiatal) fogadhatja. Majd az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző (80), a Gazdaságtudományi (58), a Mezőgazdasági (39), a Mérnöki (24), az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar (17), a Tanárképző Központ (4) és a Gyógyszerésztudományi Kar (2) következik a pótfelvételis sorban. A legjelentősebb növekedést a BTK és az ÁJTK mutatta fel az előző évhez képest.

Egyébként összesen 489 diák pályázott második körben a szegedi egyetemre. A levelező oktatást 214, a nappali tagozatot 240, a távoktatás 35 fiatal célozta meg. A pótfelvételizők körében a 3 legnépszerűbbnek a pszichológia alapszak, a jogász osztatlan képzés és a gazdálkodás és menedzsment alapszak.

Az idei felvételi eljárás első körében 6076 fiatal került be a Szegedi Tudományegyetemre. A pótfelvételizőkkel együtt összesen 6643 elsőst fogadhat a Tisza-parti universitas.

Korábban írtuk:

Pótfelvételi: 2014. augusztus 12-ig lehet jelentkezni