Ajándék- és díszkészítő nap az egyetemi füvészkertben

2014. december 02.

Az ünnepi készülődés jegyében közös karácsonyi ajándék- és díszkészítésre várják a kicsiket és nagyokat 2014. december 6-án 10 órától a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjében. Az egyetemi téli bezárás időszakában a füvészkert területe ingyenesen látogatható.

Az SZTE Füvészkertben decemberben sem áll meg az élet, hiszen a természet sok növénye bár téli álmot alszik, de az örökzöldek kinn a szabadban és a trópusi növények benn az üvegházban vidáman várják a havat és a karácsonyt. A 2014. december 6-i ajándék- és díszkészítő kézművesnapra csak koszorúalapot, dísztálat és hozzá illő gyertyákat kell hozni, és a kertben található igazán különleges termések felhasználásával egyedi asztali díszeket, dekoratív ajtó- és ablakdíszeket készíthetnek a látogatók. Ingyenesen látogatható a füvészkert területe a téli üzemszünet időszakában, 2014. december 20. - 2015. január 4. között. Az üvegházak ezen időszak alatt zárva lesznek.