Különleges fotóalbum-bemutató Szegeden

2014. december 02.

Ujváry Gábor és Vertel Beatrix: Kultúra nélkül nincs Magyarország című, az Árgyélus Kiadó gondozásában megjelent könyvét mutatják be 2014. december 4-én 17 órakor, a Gál Ferenc Főiskola Klebelsberg-termében.

A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Könyvtárának fotóival is gazdagított, Klebelsberg Kuno egész életét felölelő kötetet 2014. december 4-én Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök köszöntője után Zakar Péter történész, főiskolai tanár mutatja be. A beszélgetést Kozó Attila vezeti. A művelődéstörténeti albumban korabeli archív fotók, plakátok, képeslap-kivágatok, és egyéb dokumentumokról készült fényképek, illetve azokhoz tartozó, Klebelsbergtől származó vagy róla szóló, magyarázó jegyzetekkel kiegészített idézetek mutatják be minden idők legnagyobb hatású magyar vallás- és közoktatásügyi miniszterének, Klebelsberg Kunónak életútját.

A meghívó itt megtekinthető.