Egyetemi nyílt nap a Szegedi Ítélőtáblán

2014. február 12.

A Szegedi Ítélőtábla és a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi kara közötti partnerségi kapcsolat jegyében a Szegedi Ítélőtábla otthont adott az universitas nyílt napi rendezvényének.

A Szegedi Tudományegyetem jogi kara úgynevezett „nyílt nap” keretében a bíróságon fogadta a jogi pálya iránt érdeklődő középiskolás fiatalokat, akikhez több, a bírósági munka iránt érdeklődő egyetemista is csatlakozott.

A 2014. február 7-én megtartott találkozón először Dr. Harangozó Attila, az ítélőtábla elnöke ismertette a megjelentekkel az ítélőtábla munkáját, elemezte a bírói munka szépségeit és nehézségeit, majd a látogatok megtekinthették a bíróság épületét. A bátrabbak kipróbálhatták a bírói pulpitust is. Ezt követően a bíróság dísztermében Dr. Hámori Attila elnökhelyettes tartott előadást a bírói életpályáról.

Az SZTE ÁJTK dékánja, Dr. Hajdú József nagyon hasznosnak ítélte a találkozót, és vázolta a további együttműködéssel kapcsolatos elképzeléseit.

Itelotabla
Egyetemi nyílt nap a Szegedi Ítélőtáblán - GALÉRIA