Nemzetközi orgonistatalálkozót rendeznek Szegeden

2014. május 05.

2014. május 20–21. között rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar és a Szegedi Zsinagógáért Alapítvány a VI. Orgonista Találkozót, melyen a hazai intézmények orgona szakos hallgatói és oktatói mellett külföldi vendégek is részt vesznek.

A 2004 óta kétévente megrendezendő zenei találkozó célja, hogy a zeneiskolák orgona szakos hallgatói találkozzanak, tapasztalatot cseréljenek, és megmutassák tudásukat. A rendezvénynek a szegedi zsinagóga ad helyet, ahol a résztvevő diákok egy Bach- és egy romantikus művet, valamint tetszés szerinti műsort adnak elő. A művek a zsinagóga 1903-ban épített, a közelmúltban felújított és 42 regiszteresre kibővített orgonáján csendülnek fel. A szereplő diákok előadásait értékelő bizottság véleményezi.

További információ az SZTE ZMK oldalán.