Workshop az aszálykutatásról

2014. május 23.

Aszálykutatás és környezeti monitoring vizsgálatok címmel szerveznek harmadik alkalommal workshopot a WAHASTRAT pályázat keretében 2014. május 26-án, hétfőn a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékén. A tudományos fórumon az aszály problémakörét, annak hatásait, kutatási lehetőségeit vitatják meg.

A WAHASTRAT pályázat keretében 2014. május 26-án, hétfőn rendeznek immár harmadik alkalommal workshopot Aszálykutatás és környezeti monitoring vizsgálatok címmel. A programot a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék Jakucs-termében tartják.

A részletes program:

09.30-10.00 Regisztráció

10.00-10.05 Megnyitó

10.05-10.15 Könyvbemutató

10.15-11.30 Előadások

Cseuz L. (Gabonakutató Nonprofit Kft.)

Aszálytűrő kalászos gabonafajták előállításának irányai és lehetőségei

Tari I., Csiszár J., Gallé Á., Guóth A., Poór P. (Szegedi Tudományegyetem Növénybiológiai Taszék)

A növények szárazságtűrési stratégiái: vízhiány hatására kialakuló morfológiai, biokémiai és

molekuláris biológiai változások