Életképek a Kvint Etűd előadásában

2014. október 10.

Első alkalommal lép a nagyközönség elé a szegedi egyetemistákból alakult Kvint Etűd formáció a 19. Őszi Kulturális Fesztivál programsorozaton. 2014. október 14-én 19 órakor a Korzó Zeneházban várják az érdeklődőket.

A Kvint Etűd egy új összművészeti mozgalom elnevezése, amely a komolyzenei alapokra igyekszik építeni, ám a határok kitágításával kísérletezik. A Kvint arra az öt művészeti ágra vonatkozik – irodalom, filmművészet, színművészet, képzőművészet és fotóművészet –, amelyekkel a koncertek során a zenét ötvözni kívánják. Az első fellépésen a zene mellett az irodalom, illetve a fényképészet kapja a főszerepet. A téma: életképek. Az új formáció első fellépésének szereplői a Szegedi Szimfonikus Zenekar mellett a Szegedi Tudományegyetemen tanuló fiatalok, a Bölcsészettudományi, a Juhász Gyula Pedagógusképző és a Zeneművészeti Kar diákjai lesznek, akik különböző területeken szerzett jártasságaikkal járulnak hozzá az előadás sokszínűségéhez.

Belépőjegy: 200 forint

További információ a Kvint Etűd hivatalos Facebook-oldalán.

Korábban írtuk: Szegedi egyetemistákból alakult a Kvint Etűd formáció