nemet_jogi_kepzes

Diplomaosztót tartottak a német jogi képzésen

2014. szeptember 08.

Összesen húsz, sikeresen végzett hallgatót köszöntöttek 2014. szeptember 6-án.

nemet_jogi_kepzes01A német jogi képzést és német jogi szakfordítói szakjogász/szaktanácsadó képzést sikeresen befejező hallgatókat köszöntötték az SZTE Állam- és Jogtudományi Karán. Az ünnepélyes diplomaátadón posztgraduális képzésének végeztével 14 német jogi szakfordító kapta kézhez diplomáját, és 6 német jogi szakértő zárta graduális képzését az SZTE ÁJTK és partnere, a Potsdami Egyetem jogi kara által kiállított bizonyítvánnyal. A rendezvényt Badó Attila, az Összehasonlító Jogi Intézet vezetője nyitotta meg. A Szegedi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kar nevében Hajdú József dékán köszöntötte végzetteket, aki kiemelte, hogy a megszerzett oklevéllel, bizonyítvánnyal tarsolyukban jó eséllyel indulnak majd a munkaerőpiacon. A Potsdami Egyetem jogi kara képviseletében Tobias Lettl dékán és Detlev W. Belling képzési koordinátor (utóbbi az SZTE doctor honoris causa cím birtokosa) mondott beszédet. Tobias Lettl, a németországi fakultás nemrégiben kinevezett vezetője a két intézmény hosszú távú, stabil együttműködését méltatta, és elismeréssel szólt a kiválóan koordinált közös képzési programokról. Ugyancsak a kooperáció jelentőségét vázolta beszédében Hodosi-Márton Krisztina, a magyarországi német nagykövetség tudományos referense.

A két egyetem jogi kara több mint egy évtizede működik együtt a szegedi jogi oktatás terén, ennek keretében immár közel 300 jogász sajátíthatott el jogi és szaknyelvi ismereteket, és számos hallgató folytathatott az együttműködés alapján tanulmányokat Németországban. 2010-ben indult a „Deutsche Rechtschule” első ízben DAAD-támogatással. Új képzési, kimeneti lehetőséget jelent a szakfordítói diploma Zwischenprüfungként, vagyis német jogi végzettségként való elismertetése. Továbbra is rövidített LL.M lehetőséget biztosít Potsdam a végzett hallgatók számára, amire ősztől 3 szegedi hallgató vállalkozik.