Eredményes SZTE-s szereplés az OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióján

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar adott otthont 2015. április 15-17 között a XXXII. OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának. A konferencia eredményhirdetésén 28 díjat vehettek át a Tisza-parti universitas diákjai, melyből 21 díjat az SZTE BTK hallgatói hoztak el.

Könyvtártudományi 2. tagozatban első helyezést ért el Csordás Mónika. Szintén első helyezett felnőttképzés tagozatban Sümegi Nóra. Ugyanebben a kategóriában második Beszédes Viktória, különdíjas Petrovszki Anett Ágnes. Emberi erőforrás tanácsadás és felnőttképzés kategóriában harmadik helyezést ért el Lizon Loretta. Gyermekvédelem és gyógypedagógia tagozatban első helyezett Bank Éva (SZTE BTK). Ugyancsak első helyezést ért el neveléselmélet és nevelésfilozófia tagozatban szerzőtársként Hegedűs Szilvia, Kállai István László, Nagy Krisztina, Sipos Judit, Szabó Dóra Fanni (SZTE BTK). Ugyanebben a tagozatban második Nagy Krisztina (SZTE BTK), különdíjas Bank Éva, Labancz Angéla (SZTE BTK). Nevelés- és pedagógiatörténet és oktatáselmélet tagozatban második helyezést ért el Bujdosó Viktóra, Zombori Neli (SZTE BTK). Nevelésszociológia és oktatáspolitika kategóriában második helyezett Lipták Mónika Zoé, különdíjas Kátai Csilla.

Harmadik helyezést ért el alkalmazott pszichológia tagozatban Dér Alexandra (SZTE BTK), különdíjas Lukács Gáspár, Simon Júlia (SZTE BTK). Alkalmazott pszichológia 2. tagozatban második helyezett Hegedűs Klára Mária, Kerekes Zsuzsanna (SZTE BTK), harmadik Szkárosi Niké (SZTE BTK), különdíjas Kriston Pálma (SZTE BTK). Harmadik helyezést ért el Kristóf Boglárka, Vékony Teodóra (SZTE BTK) általános lélektan tagozatban. Általános lélektan 2. tagozatban első helyezett Lengyel Fanni (SZTE BTK), második Balla Viktória Roxána (SZTE BTK), különdíjas Berki Borbála és Simon Júlia (SZTE BTK). Első helyezett Szalóki Szilvia (SZTE BTK), különdíjas Holczer Adrienn, Kilencz Tünde (SZTE BTK) általános lélektan 3. tagozatban. Pedagógiai pszichológia tagozatban első helyezett Dudok Réka, Virág Krisztina (SZTE BTK), harmadik Kerepes Leila, Urbán Gábor (SZTE BTK). Személyiség lélektan tagozatban különdíjas Balogh Réka, Bedekovics Norbert, Imre Nóra, Peszeki Nikolett, Scharle Csilla Réka (SZTE BTK). Kóródi Kitti, Lengyel Fanni (SZTE BTK) első helyezést ért el szociálpszichológia tagozatban.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara 3 479 000 forint támogatást nyert az NTP-OTDKR-14 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A támogatást a XXXII. OTDK-n részt vevő hallgatók nevezési és részvételi díjainak fedezésére fordították. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának diákkörei 1.1 millió forint támogatást nyertek az NTP-TDK-13 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A pályázatban tervezett tevékenységek (kiadványok, hallgatói kutatás, tudományos ülések, tanácskozások) megvalósításával a kari tudományos diákköri munkában résztvevő tehetséges hallgatók munkáját igyekeznek segíteni.