Az OTDK Informatika Tudományi Szekcióját az SZTE rendezi

2015. április 13.

2015. április 16-18. között a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara rendezi a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Informatika Tudományi Szekcióját. A rangos megmérettetésre 155 hallgató 131 dolgozattal nevezett. Az idei konferenciasorozat Szegeden zárul.

Immár 32. alkalommal szervezi meg az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) a TDK-k konferenciáját. Az OTDT, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével 2015. március 25-én kezdődtek a XXXII. OTDK rendezvényei. A konferencia sorozat 2015. április 18-án, a Szegedi Tudományegyetemen zárul.

Intézményünk ismét vendéglátó

Az OTDK 12 szekciójából kettőt, az Agrártudományi Szekciót és az Informatika Tudományi Szekciót a Szegedi Tudományegyetemen rendezik. A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekcióját az SZTE Mezőgazdasági Kar és az SZTE Mérnöki Kar Hódmezővásárhelyen és Szegeden fogadta 2015. április 8-10. között.

Az XXXII. OTDK Informatika Tudományi Szekció konferenciáját 2015. április 16-18. között az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara rendezi. A versenyre 155 hallgató 131 dolgozattal nevezett be. A pályázatokat az ügyvezető elnökség (dr. Dombi József ügyvezető elnök és dr. Imreh Csanád ügyvezető titkár) az informatika szakmai bizottság jóváhagyásával 14 tagozatba osztotta.

14 tagozatban folyik a munka

A XXXII. OTDK Informatika Tudományi Szekció tagozatai: Algoritmusok, Intelligens Informatikai Rendszerek, Algoritmusok és optimalizálási eljárások, Szoftvertechnológiák, Infokommunikáció és hálózatok 1, Infokommunikáció és hálózatok 2, Informatika orvosi alkalmazásai, Számítástudomány alkalmazásai, Rendszertervezés és rendszerfejlesztés, Alkalmazott informatika 1, Alkalmazott informatika 2, Modellezés és szimuláció, Számítógépes jelfeldolgozás 1, Számítógépes jelfeldolgozás 2.

Az SZTE rendező kara, a TTIK 22 hallgatóval képviselteti magát a megmérettetésen. A rendezvényre 18 intézmény 20 karáról érkeznek tehetséges hallgatók. Az országhatáron túli intézményeket a szlovákiai Selye János Egyetem és az erdélyi Babes-Bolyai Tudományegyetem diákjai képviselik.

A 2015. április 16-18. közötti program

A XXXII. OTDK Informatika Szekció megnyitó ünnepségének az SZTE TTIK nemrég felújított Bolyai épületének Bolyai terme ad otthont 2015. április 16-án 11 órakor.

A megnyitó ünnepség előtt, 10 órától a hallgatók Kertész János akadémikus „Infokommunikációs adatok és a társadalom feltérképezése” című előadását hallgathatják meg.

A megnyitó ünnepségen az OTDT és az SZTE vezetői köszöntik a sikeresen pályázó ifjú kutatókat, valamint tanáraikat és mentoraikat, majd a rendezvény fő támogatói mutatkoznak be. Az ebédszünetet követően, 14 órától, az érdeklődők Rónyai Lajos akadémikus „Véletlenített algoritmusok” című előadását hallgathatják meg.

Április 16-án 15 órától kezdődnek a hallgatói előadások, amelyek április 17-én, pénteken is folytatódnak.

2015. április 18-án 9 óra 30 perckor a Szegedi Tudományegyetem központi épületének dísztermében tartják a szekció záró ünnepségét, mely egyben a 2015-ös OTDK záró rendezvénye is. Az ünnepségen Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke a 2015. évi OTDK-t lezáró beszédet mond.

A rendezvény megszervezéséhez a Nemzeti Tehetségprogramhoz benyújtott pályázat, a konferencián megjelenő hallgatók és oktatók részvételi és nevezési díja, illetve a kiemelt szponzorok (Ericsson, IT-Services Hungary, Morgan Stanley, Epam Systems Kft, Océ Software Research Hungary Kft, NNG, CAS, NJSZT) támogatása nyújt segítséget.

További információ: XXXII. OTDK Informatika Tudományi Szekció