Remekeltek az SZTE TTIK hallgatói a XXXII. OTDK Kémiai és Vegyipari Szekciójában

A Pannon Egyetem Mérnöki Kara rendezte 2015. április 9-11. között a XXXII. OTDK Kémiai és Vegyipari Szekcióját. A konferencia eredményhirdetésén a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar hallgatói 10 díjat vehettek át.

Tíz intézmény 248 hallgatója 240 dolgozatott nyújtott be a XXXII. OTDK Kémiai és Vegyipari Szekciójába, melyen 29 hallgató képviselte a Szegedi Tudományegyetemet.

Anyagtudomány I. tagozatban második helyezést ért el Gubó Richárd, felkészítő tanára Dr. Berkó András. Ugyanebben a kategóriában harmadik helyezett Kecsenovity Egon, felkészítő tanára Dr. Hernádi Klára, szintén harmadik helyezett Buchholcz Balázs, felkészítő tanárai Dr. Kónya Zoltán és Dr. Haspel Henrik.

Anyagtudomány II. tagozatban első helyezést ért el Hursán Dorottya, felkészítő tanárai Dr. Visy Csaba és Dr. Janáky Csaba. Biokémia biotechnológia III. tagozatban harmadik helyezett Balogh Ria Katalin, felkészítő tanárai Dr. Gyurcsik Béla és Dr. Jancsó Attila.

Első helyezést ért el bioszervetlen kémia tagozatban Bálint Sára, felkészítő tanára Dr. Jancsó Attila.

Fizikai kémia tagozatban második helyezett Herczegh Tünde Csilla, felkészítő tanárai Dr. Horváth Dezső és Dr. Schuszter Gábor. Koordinációs kémia tagozatban második helyezett Mészáros János Péter, felkészítő tanárai Dr. Enyedy Éva Anna és Dr. Dömötör Orsolya. Ugyanebben a kategóriában harmadik helyezést ért el Ziegenheim Szilveszter, felkészítő tanárai: Dr. Pálinkó István és Varga Gábor. Szerves kémia II. tagozatban harmadik helyezett Pálházi Balázs, felkészítő tanára Dr. Mernyák Erzsébet.