SZTE eredmények a XXXII. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekcióban

2015. április 23.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Kolozsvári Magyar Diákszövetség közös szervezésében zajlott 2015. április 15-18. között a XXXII. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója. A konferenciáról 24 díjat hoztak el a Szegedi Tudományegyetem hallgatói.

A konferenciára nevezett 339 dolgozatot 50, 6-10 főt számláló koherens tagozatba sorolták. Asztrofizika tagozatban első helyezést ért el Barna Barnabás, biofizika tagozatban második Nyerki Emil és Tóth Tünde. A szerzőpáros klasszikus és környezeti fizika tagozatban harmadik helyezést ért el. Lézerfizika tagozatban második Hack Szabolcs, különdíjas Gulyás Oldal Lénárd. Szintén különdíjas optika tagozatban Somogyi Anikó és Flender Roland. Népességföldrajz tagozatban második helyezést ért el Radics Vivien, különdíjas Kriska Olivér. Településfejlesztés földrajza kategóriában első helyezett Kincses Boglárka, második Bende Csaba, különdíjas Tóth Balázs. Településföldrajz kategóriában második helyezett Hegedüs Tamás. Különdíjat kapott földfelszínalaktan tagozatban Végh Zsuzsanna. Első helyezést ért el folyóvízi felszínformálás tagozatban Horváth Roland, második Balogh Márton, különdíjas Hajdu István Zoltán. Geoinformatika és távérzékelés tagozatban első Liska Csilla Mariann, különdíjas Gulácsi András. Szintén különdíjas fenntartható energetika tagozatban Csikós Nándor. Hidrológia és vízminőség elemzés tagozatban második helyezést ért el Fehérváry István, míg földtan tagozatban az első díjat Garaguly István vehette át. Metamorf és üledékes kőzettan tagozatban különdíjas Mészáros Előd, analízis és differenciálegyenletek tagozatban második helyezett Boldog Péter.