Tanulmányi versenyeken remekeltek az SZTE zeneművészeti szakközépiskolásai

2015. december 02.

A Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola diákjai és tanárai 2015. novemberében több tanulmányi versenyen is sikerrel szerepeltek.

A Szegedi Tudományegyetem fenntartásában gyakorló zeneművészeti szakközépiskola is működik.

A szegedi diákok a Budapesten rendezett Országos Tubaverseny aranyérmesek lettek: Kovács Péter I. díjat, Masa Richárd ugyancsak I. díjat nyert, felkészítőjük: Nagy Zsolt és Káuzli Bálint tanári különdíjban részesült – tudtuk meg Újvári István iskola igazgatótól

Az ugyancsak Budapesten éltre hívott Országos Kürtversenyen Kovács Klára I. díjat, Lajos Judit és Farkas Ákos III. díjat kapott. Felkészítőik elismerése: Soós Péter és Káuzli Bálint tanári különdíjat vehetett át.

A harmadik megmérettetés mérlege: Országos Trombitaverseny Budapest, ahol Kovács Botond a II. díjnak, Behán Áron András a különdíjnak örülhetett; tanáraik: Újvári István, Boros József, Káuzli Bálint.

Bécs adott otthont a Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenynek: Martin Bogdán III. díjjal térhetett haza. Tanára Dr. Zsigmondné Dr. Pap Éva.

A Szegeden rendezett Settimana della Lingua Italiana nel Mondo olasz nyelvű zenei versenyen az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola csapata II. helyezést ért el; a felkészítő tanár: Józsa Fanni.