Adománygyűjtést szervez az SZTE Rákóczi Szövetség

2015. november 27.

Az adventi időszakban gyűjtést szervez az SZTE Rákóczi Szövetség. A 2015. december 15-ig összegyűlt adományokkal a Szabadka térségében élő magyar nagycsaládokat segítik.

A Szegedi Tudományegyetem diákjai 2015. júniusában alakították meg a Rákóczi Szövetség egyetemi alszervezetét. Céljuk, elsősorban a vajdasági magyarság lehető legszélesebb körű segítése. Ennek szellemében az adventi időszakban gyűjtést szerveznek a Hajdújárási székhelyű Kolibri Nagycsaládosok Egyesületével valamint a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesülettel karöltve. Az összegyűlt adományokat a Szabadka térségében élő magyar nagycsaládoknak kívánják eljuttatni.

A tartós élelmiszerek, tanszerek, játékok, gyermekruhák számos egyetemi épületben, így például a Márton Áron Szakkollégiumban, az Öthalmi Diáklakásokban, a Móra Ferenc Kollégiumban és a TTIK Szerves Kémia Tanszékén is leadhatók 2015. december 15-ig.

A csoport az adományok mellett továbbra is várja új lelkes tagok jelentkezését az szte.rakoczi@gmail.com címen.

SZTE_adomanygyujtes