Pályázatokat hirdet az SZTE Kulturális Irodája

2016. január 29.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája 2016. április 11-től május 15-ig rendezi meg a 13. Egyetemi Tavaszt. A rendezvénysorozathoz kapcsolódva hallgatóknak és egyetemi dolgozóknak hirdetnek fotó és verspályázatot, valamint egyetemi vers- és prózamondó versenyt.

Kult_Iroda_palyazatok2016.1-1Az Iroda Szeretet címmel egyetemi fotópályázatot hirdet az SZTE nappali tagozatos hallgatói számára. A pályázatra olyan fekete-fehér vagy színes fotókat várnak, amelyek bárminemű szeretetet tükröznek ember és ember, ember és tárgy, ember és természet, ember és környezet, ember és kedvencei között.

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni:

- a kép címét

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail)

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt képeket kérünk beküldeni.

A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendezünk a 13. Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Hivatal Átriumában.

Díjak

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2016. március 18.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Idén is várják az SZTE nappali tagozatos hallgatóinak jelentkezését az egyetemi vers-és prózamondó versenyre. A versenyzőknek 2 szabadon választott verssel lehet nevezniük az SZTE Kulturális Irodában kapható nevezési lapokon. Az egyik verset egy kortárs szerző versei közül kell választani. Egy-egy vers műsorideje nem haladhatja meg a 10 percet.

A versenyzőknek szakértőkből álló zsűri ítéli oda a díjakat.

Díjak:

III. díj: 10.000 Ft

A nevezés határideje, helyszíne: 2016. április 1.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Így „verselünk/költünk Mi” címmel verspályázatot hirdet az SZTE Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatók számára. Bárminemű egyéb műfaji, verstani, ritmikai megkötés nélkül olyan verseket várnak, amelyek alkalmasak arra, hogy az Egyetemi Tavasz ideje alatt minden délben az SZTE Rektori Hivatal előtt elhangzó Vers délben című sorozatban előadásra kerüljenek. Egy pályázó egy verssel jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 1 oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). Az 1 oldalnál hosszabb verseket a bírálók automatikusan kizárják a versengésből.

A pályaműveket zárt, jeligével ellátott borítékban kell leadni, amelyben egy újabb, zárt boríték a jelige feloldását (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, e-mail, telefon) tartalmazza.

A zsűri döntése alapján a legjobb versek elhangzanak a Vers délben sorozat keretében, valamint megjelennek a tiszatajonline.hu kulturális portál SZTEkult rovatában.

A versekből a Szegedi Egyetemi Színház tagjai a III. Szegedi Levendula Napokon (július 2-3., SZTE Füvészkert) zenés műsort adnak elő.

Díjak:

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2016. április 1.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Az egyetem hallgatói mellett az SZTE oktatói és dolgozói is bekapcsolódhatnak a „Füvészkerti Hangulatok” című fotópályázatba. A pályázatra olyan fekete-fehér vagy színes fotókat várnak, amelyek az SZTE Füvészkert hangulatát, világát, színeit, pillanatait mutatják be februártól júniusig. Szerzőnként maximum 5 darab egyedi kép, illetve egy-egy fotósorozat (egy sorozat maximum 5 darab fotót tartalmazhat) adható be. A pályázatra kiállításra kész, paszpartuzott (a paszpartu mérete 50x70 cm, vagy 30x40 cm) papírképet várunk. A fotók mérete a paszpartun belül tetszőleges.

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni:

- a kép címét

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, munkahely, értesítési cím, telefonszám, e-mail)

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt képeket kérünk beküldeni.

A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendezünk a Füvészkertben a Szegedi Levendula Napokon (július 2-3.).

Díjak

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2016. június 15.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája 2016. április 11-től május 15-ig rendezi meg a 13. Egyetemi Tavaszt. A rendezvénysorozat célja, hogy szélesebb körben is megismertesse az egyetemen folyó tudományos, ismeretterjesztő, kulturális és sporttevékenységet.

Az SZTE Kulturális Iroda munkatársai szeretnék, ha az Egyetemen rendezendő programok így például előadások, kari napok, konferenciák részei lennének az Egyetemi Tavasznak, ezért kérik, hogy az egyetemi egységek rendezvényeiket szíveskedjenek elküldeni a fesztivál műsorfüzetébe. A pontos helyszínnel, időponttal, felelős szervezővel megjelölt programokat 2016. március 17. (csütörtök) 16.00 óráig várják a tajti.gabriella@rekt.szte.hu címre.