kiemelt_nagykoveti_vizitek

Nagyköveti vizitek

2016. június 13.

8 hónap alatt 24 ország diplomatáit fogadta az SZTE rektora. Szegeden vendégeskedett 8 európai, 7 afrikai, 4 ázsiai, 3 közel-keleti, 2 latin-amerikai ország képviselője.

Így teremtett lehetőséget az SZTE - Nagy Katalin, a nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes kezdeményezésére és koordinálásával - arra, hogy a nagykövetek saját benyomásokat gyűjtsenek a szegedi felsőoktatási intézményről, a városról. A diplomaták találkoztak az SZTE-n tanuló ifjú honfitársaikkal is. Remélhető, hogy a nagyköveti vizitek következményeként növekszik az SZTE külföldi hallgatóinak a száma. A szegedi egyetem iránti külföldi érdeklődést bizonyítja azt is, hogy míg tavaly 200, addig idén közel 600 külföldi fiatal jelentkezett első helyen az SZTE teljes idejű idegen nyelvi képzéseire a Stipendium Hungaricum program révén.

nagykoveti_vizitek
8 hónap alatt 24 ország diplomatáit fogadta az SZTE rektora - galéria