Az SZTE oktatói is előadnak a Kanizsa Fesztivál Nyári Egyetemén

2016. június 23.

Július első hétvégéjén rendezik meg a Hungarikum utca és Nyári Egyetemet a IV. Kanizsa Feszten. A magyarkanizsai rendezvényen a SZTE oktatói is előadnak.

Július elsején, pénteken 10 órakor nyitják meg a Hungarikum utcát a IV. Kanizsa Fesztiválon. A rendezvény ad helyet a Nyári Egyetemnek, amelyen az Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának oktatói is előadnak. Körös Ákos Kiszombor 1830 és 1839 közötti történeti demográfiájáról számol be. Gorcsa Oszkár Szerbia és a központi hatalmak 1914–1915 közötti időszakról fog beszélni. Gere Zsolt és Owaimer Olivér Arany László: A délibábok hőse című művét ismerteti. Szajbély Mihály „Posztromantikus identitáskonstrukciók: Vajda János és Palágyi Lajos” címmel tartja előadását.

A rendezvény helyszíne a IV. Kanizsa Feszt területe, Kemping, Tisza-part, Magyarkanizsa.

Részletes program:

A plakát kattintásra teljes méretben megtekinthető.