kiemelt_szudanidelegacio

Az SZTE-re látogatott Szudán magyarországi nagykövete

2016. június 01.

Őexellenciája Adil Bashir Hassan BASHIR, Szudán magyarországi nagykövete 2016. május 31-én kísérete társaságában a Szegedi Tudományegyetemre látogatott. A vendégeket fogadta, prof. Dr. Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem rektora és prof. Dr. Nagy Katalin nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes.

A tárgyalások alkalmával a felek felidézték a két ország között fennálló, a több évtizedre visszatekintő oktatási kapcsolatokat, melyek révén ma Szudánban számtalan vezető pozíciót töltenek be egykor Magyarországon végzett szakemberek.

A látogatás alkalmával nagykövet úr megerősítette a további tudományos, oktatási és kulturális kapcsolatok kialakítására s a meglévők ápolására irányuló szándékát, melyhez a rektori vezetés minden támogatást biztosít majd.

A látogatást a delegáció szudáni hallgatókkal való találkozással és Szeged belvárosának megtekintésével zárta.

szudanidelegacio