kiemelt_janka_zoltan

Dr. Janka Zoltán professzor kapta a Jancsó Miklós Emlékérmet

2017. április 28.

Dr. Janka Zoltán professzor, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Pszichiátriai Klinika egyetemi tanára vehette át a Jancsó Miklós Emlékérmet és Jutalomdíjat.

Jancsó Miklós „Kossuth-díjas farmakológus, hisztokémikus, fiziológus, a kemoterápiás gyógymódok, az immunrendszer és az idegi eredetű gyulladások nemzetközi hírű farmakológiai-élettani kutatója, 1946-tól a Magyar Tudományos Akadémia tagja” emlékére – a hagyományoknak megfelelően – idén is ünnepséget rendezett az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

A Jancsó Miklós Emlékünnepség keretében Prof. Dr. Bari Ferenc, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja nyújtotta át a Jancsó Miklós Emlékérmet és Jutalomdíjat Dr. Janka Zoltán professzornak, az orvostudomány doktorának, az SZTE ÁOK Pszichiátriai Klinika egyetemi tanárának. A díjátadón a kitüntetett professzor ”A biológia és farmakopszichiátria tudományos üzenete” címmel tartott előadást.

janka_zoltan