Egymillió forint ösztöndíj az SZTE hallgatóinak

Az SZTE Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány 2018-ban is ösztöndíjakkal támogatja a kiemelkedő tanulmányi és tudományos eredményekkel rendelkező egyetemi hallgatókat. Az Alapítvány ösztöndíjaira 2018. február 14. (szerda) 12 óráig lehet pályázni.

A szegedi egyetemen 17 éve működik a Szegedi Tudományegyetem Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány, melynek célja, hogy ösztöndíjakkal támogassa a kiemelkedő tanulmányi és tudományos eredményekkel rendelkező egyetemi hallgatókat. Az SZTE Szegedi Tehetségpont részét képező Sófi Ösztöndíj további fontos feladatának tekinti a fiatal tehetségek teljesítményének erkölcsi elismerését, és jövőbeni életpályájuk nyomon követését, elősegítését.


Az alapítvány eddig 19 millió forint tanulmányi ösztöndíjjal jutalmazta a szegedi egyetem legjobbjait. Az elnyerhető ösztöndíjak értékét növeli, hogy az Oktatási és Kulturális Miniszter 2008-ban a világhírű magyar tudósról elnevezett Kármán Tódor díjjal ismerte el az alapítvány munkáját, amely a társadalmi felelősségvállalás területén adható legmagasabb állami kitüntetés. A Sófi Alapítvány egyedülálló tevékenységének és komplex értékelési rendszerének köszönhetően a magyar felsőoktatás legrangosabb ösztöndíjait osztja ki évről évre.


Karman_Todor_dij
Az Oktatási és Kulturális Miniszter 2008-ban a világhírű magyar tudósról elnevezett Kármán Tódor díjjal ismerte el az Alapítvány munkáját.


A pályázat feltételeit teljesíteni tudó hallgatóknak már elsőévesként is érdemes megpályázni az ösztöndíjat, ugyanis a későbbi évek pályázatain mindez pluszpontokat jelent. Továbbá minden pályázó automatikusan a Sófi Tehetséggondozó Kör és az SZTE Szegedi Tehetségpont hallgatói közösség tagjává válik, s ezáltal jogosult lesz az alapítvány által nyújtott szolgáltatásokra: ingyenes jogi tanácsadás, kedvező banki és pénzügyi szolgáltatások, interdiszciplináris programokban való részvétel. A Sófi Tehetséggondozó Kör tagjai ingyenes és kedvezményes belépőjegyeket kapnak koncertekre, színházi előadásokra, múzeumi és képzőművészeti kiállításokra, sporteseményekre és egyéb rendezvényekre. Az ezzel kapcsolatos részletek megtalálhatók a www.sztehetseg.hu honlapon.


A pályázat feltételei:

1. Az alapítvány ösztöndíjait a Szegedi Tudományegyetem minden hallgatója megpályázhatja, aki BSc/BA, MSc/MA vagy osztatlan képzés bármelyik évfolyamán, nappali tagozaton, állami vagy költségtérítéses rendszerben tanul, és a félévi hagyományos tanulmányi átlagok átlaga 4,00 felett van. A pályázat benyújtásának feltétele még, hogy előzetesen regisztrálni kell a SZTEhetség honlapon.


2. A pályázati űrlapot számítógéppel (nem kézírással) kell kitölteni, amely itt letölthető.

A pályázó az ETR Hallgatói Törzslap adatai alapján szerepelteti a hagyományos átlagokat és számítja ki a félévi átlagok átlagát az űrlap Tanulmányi eredmények rovatában. Mindez csak akkor érvényes, ha a papíralapú pályázat esetén a Tanulmányi Osztály aláírással és bélyegzővel hitelesíti!!!


3. A kitöltött pályázati űrlaphoz csatolni kell az eredményeket igazoló iratok fénymásolatát:

A. Nyelvvizsga bizonyítványok

B. Helyi TDK és OTDK eredmények oklevelei

C. A tudományos közlemények első oldala, konferenciák (előadások, poszterek) programja

D. Ösztöndíjak és elismerések oklevelei

E. A pályázók témavezetőjének ajánlása

A pályázat csak a fenti mellékletekkel együtt érvényes!

 

4. A pályázatok benyújtási határideje: 2018. február 14. (szerda) 12 óra. A mellékletekkel kiegészített pályázati űrlapot egy példányban kell eljuttatni Kemény Zsanett, SZTEhetségpont koordinátor részére (6722, Szeged, Honvéd tér 6. iroda: 34. sz.). A kitöltött pályázati űrlapot word dokumentum formátumban is el kell küldeni a következő e-mail címre: jozsefsofi@gmail.com (ez is az érvényesség szigorú feltétele!).

 

5. A pályázatokat az alapítvány kuratóriuma bírálja el, és a legjobb 5 jelöltnek ítéli oda a fejenként 200.000 Forintos ösztöndíjakat. További 6 pályázó fejenként 50.000 Ft különdíjban részesül. Az ösztöndíjak rangját, értékét növeli, hogy a Szegedi Tudományegyetem nemzetközileg is elismert, kiemelkedő professzorai, tudósai alkotják a díjakat odaítélő kuratóriumot. Az alapítvány 2018. április 30-ig e-mail-ben értesíti a nyertes pályázókat. Az SZTE Sófi Ösztöndíjat odaítélő Kuratórium elnöke: Prof. Dr. Visy Csaba egyetemi tanár (SZTE,Természettudományi és Informatikai Kar, Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék). A Kuratórium tagjai: Prof. Dr. Benedek György egyetemi tanár (SZTE, Általános Orvostudományi Kar, Élettani Intézet); Prof. Dr. Dux László tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE, Általános Orvostudományi Kar, Biokémiai Intézet); Prof. Dr. Farkas Beáta tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE, Gazdaságtudományi Kar, Pénzügyek és Nemzetközi Kapcsolatok Intézete); Prof. Dr. Fülöp Ferenc akadémikus, egyetemi tanár (SZTE, Gyógyszerésztudományi Kar, Gyógyszerkémiai Intézet); Prof. Dr. Jakab Éva tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE, Állam-és Jogtudományi Kar, Római Jogi Tanszék); Prof. Dr. Hatvani László akadémikus, egyetemi tanár (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Analízis Tanszék); Prof. Dr. Hernádi Klára egyetemi tanár (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék); Prof. Dr. Hetényi Magdolna akadémikus, egyetemi tanár (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszék); Prof. Dr. J. Nagy László tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE, Bölcsészettudományi Kar, Újkori Egyetemes Történeti és Mediterrán Tanulmányok Tanszék); Prof. Dr. Kerek Ferenc egyetemi tanár (SZTE, Zeneművészeti Kar, Zongora Tanszék); Prof. Dr. Kevei Ferencné egyetemi tanár (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék); Prof. Dr. Rakonczay Zoltán egyetemi tanár ( SZTE, Fogorvostudományi Kar, Fogpótlástani és Orális Biológiai Tanszék); Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, egyetemi tanár, az SZTE rektora (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék); Prof. Dr. Szörényi László  egyetemi tanár (SZTE, Bölcsészettudományi Kar, Klasszika-filológia és Neolatin Tanszék); Prof. Dr. Szőnyi György Endre egyetemi tanár (SZTE, Bölcsészettudományi Kar, Angol Tanszék); Prof. Dr. Tamás Gábor akadémikus, egyetemi tanár (SZTE, Természettudományi és Informatikai Kar, Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszék); Prof. Dr. Vécsei László akadémikus, tanszékvezető egyetemi tanár (SZTE, Általános Orvostudományi Kar, Neurológiai Klinika)


szegedert_emlekerem_sofi
Az SZTE Sófi Alapítvány 2015-ben megkapta Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlésének hivatalos kitüntetését, a Szegedért Emlékérmet.


6. A díjakat a magyar kulturális élet kiválóságai (2007: Jancsó Miklós filmrendező, 2008: Törőcsik Mari színművésznő, 2009: Sebestyén Márta népdalénekesnő 2010: Szabó István Oscar-díjas filmrendező, 2011: Jókai Anna írónő, 2012: Jankovics Marcell rajzfilmrendező, 2013: Szörényi Levente zeneszerző és előadóművész, 2014: Vásáry Tamás karmester és zongoraművész, 2015: Makk Károly filmrendező, 2016: Melocco Miklós szobrászművész, 2017: Huszti Péter színművész) adják át. 2018. júliusi díjátadó ünnepségre is ismert közéleti személyiséget várnak. Az alapítvány 2018. augusztus 24-ig utalja át az ösztöndíjak összegét a tizenegy díjazott hallgató bankszámlájára.

 

A pályázat részleteivel kapcsolatban az alapítvány alapítójától, Sófi Józseftől a következő e-mail címen lehet információkat kérni: jozsefsofi@gmail.com


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.



Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.


További hallgatói vélemények >>>