Tanulmányi ösztöndíj az önkéntes tartalékosoknak

2017. december 22.

Felsőfokú tanulmányaikat végző fiatalok számára tett közzé pályázati felhívást a Magyar Honvédség Hadkiegészítő Felkészítő és Kiképző Parancsnokság. A 2018. január 15-ig „önkéntes tartalékosnak” jelentkezők ösztöndíjat nyerhetnek.

„Pályázatot nyújthatnak be a Magyar Honvédség állományába tartozó önkéntes területvédelmi és műveleti tartalékos katonák”, valamint „a Magyar Honvédség állományába nem tartozó, tartalékos szolgálatot vállaló, büntetlen előéletű, 18. életévét betöltött, állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, magyar állampolgárok. A pályázó önkéntes műveleti tartalékos vagy önkéntes területvédelmi tartalékos ösztöndíjra nyújthat be pályázatot” – kezdődik a Magyar Honvédség Hadkiegészítő Felkészítő és Kiképző Parancsnokság pályázati felhívása.

„A pályázat célja: a Magyar Honvédség számára előnyös szakmai tudás megszerzésének támogatása, a katonai alapismereteket alkalmazni képes tartalékos tiszt és altiszt utánpótlás biztosítása.”

Az alább megismerhető feltételeket vállaló fiatalnak 2018. január 15-ig kell elküldenie pályázatát az ugyancsak alább megtalálható űrlapot kitöltve.

A pályázati felhívás teljes szövege, a kitöltendő űrlap és további információ itt olvasható.