Universitas Regatta 2017

2017. június 06.

Ismét lehet jelentkezni az Universitas Regattára. A Szegedi Tudományegyetem hallgatói és oktatói kajak-kenu, evezős, sárkányhajó, vitorlás sportágakban állíthatnak fel új egyetemi rekordokat.

A szegedi egyetem hallgatóiból, oktatóiból, dolgozóiból összeállított csapatok idén is részt vehetnek az Universitas Regattán. A csapatok a nők és férfiak, valamint a hallgatók és oktatók bármely kombinációjában nevezhetnek. A versenyen bármilyen vízi sporteszközzel lehet indulni, az útvonal a Maros-torkolat és az Árvízi emlékmű közötti szakasz. A sportolók feladata, hogy a lehető legrövidebb futamidő elérése érdekében az útvonalat célszerűen válasszák meg, és legjobb sportteljesítményt nyújtsák. A teljesítéshez csak emberi és természeti energia használható. külső segítség és motorizáció nem megengedett.

Az útvonal nem tekinthető zárt pályának, ezért a résztvevőknek a vízi és közlekedés szabályait a futamok teljes időtartama alatt be kell tartaniuk.

A versenyről részletes információ az www.autoinfo.hu/rekord oldalon található.