Sikeres zenészek az SZTE Vántus szakgimnáziumának diákjai

2017. május 05.

Több zenei versenyen is remekeltek a Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola diákjai 2017 tavaszán.

A Szegedi Tudományegyetem fenntartásában gyakorló zeneművészeti szakközépiskola is működik. Az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium diákjai 2017. tavaszán két zenei versenyen is sikerrel szerepeltek.

Az SZTE gyakorló zeneművészeti szakgimnáziumának diákjai közül Veimar Lakner Margaréta III. helyezetett lett a 2017. április 18-24. között megrendezett Anna Amalia Nemzetközi Ifjúsági Gitárversenyen (felkészítő tanára: Bozóki Andrea).

A 2017. április 28. és május 1. közötti XI. Nemzetközi Fúvóshangszeres Zenei Versenyen Brno Masa Richárd tubán játszott, kiválóan, hiszen I. díjat és „Abszolút I. díjat” nyert (tanára: Nagy Zsolt). E versenyen az ugyancsak az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban tanuló Kovács Péter tuba kategóriában I. díjat kapott (felkészítője: Nagy Zsolt). Diáktársa, Kovács Botond trombita játékával nyerte el a II. díjat (tanára: Újvári István), míg (a Soós Péter tanítványának számító) Kovács Klára különdíjat kapott a XI. Nemzetközi Fúvóshangszeres Zenei Versenyen.

Az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium öt sikeres diákját négy tanár készítette fel a két versenyre.