egyuttmukodes_SZTE

Együttműködési megállapodást írt alá az SZTE és a Youngstown State University

2017. március 09.

Együttműködési megállapodást írtak alá 2017. március 8-án a Szegedi Tudományegyetem és a Ohio-i Youngstown State University képviselői. Az együttműködés értelmében a két egyetem zeneművészeti kara szemeszterenként egy-egy hallgató ingyenes oktatását vállalja.

Prof. Dr. Tóth Péter, az SZTE Zeneművészeti Kar dékánja - Prof. Dr. Szabó Gábor rektor megbízásából - együttműködési megállapodást írt alá Abraham Martinnal, az Ohio-i Youngstown State University rektorával 2017. március 8-án.

A felek megállapodtak abban is, hogy a két egyetem zeneművészeti kara szemeszterenként egy-egy hallgató ingyenes oktatását vállalja. A program a tervek szerint már 2017. szeptemberében elkezdődhet.

megallapodas_500x666

Az együttműködési megállapodás megkötésével kapcsolatos - amerikai sajtóban megjelent - cikk megtekinthető itt.