sztehetsegpont_odij

Ismét lehet pályázni az SZTE Tehetségpont ösztöndíjaira

2017. március 27.

Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra, 12 vállalat ösztöndíj felhívására, valamint Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjra pályázhatnak a Szegedi Tudományegyetem hallgatói. Az egyetemisták pályázataikat a Modulo-n adhatják be április közepéig.

Idén is jelentkezhetnek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az SZTE Tehetségpont által meghirdetett vállalati ösztöndíjakra. Pályázatot azok a hallgatók nyújthatnak be, akik legalább másodévesek, tanulmányi átlaguk minimum 3,4-es, egy középfokú nyelvvizsgával rendelkeznek és regisztráltak a SZTEhetség portálon.

Megpályázható ösztöndíjak:

Bánffi&Bánffi-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Contitech-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Ferroép-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Givaudan-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Pick Szeged-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Printker-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Sole Mizo-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Soupport- Pro Talentis vállalati ösztöndíj

TE-DI Trade-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Transcommers-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

MARS-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Szegedi Vízmű-Pro Talentis vállalati ösztöndíj

Az ösztöndíjak mértéke eltérő. A pályázat elbírálása során előnyt jelent a tudományos diákköri tevékenység, demonstrátori tevékenység; korábban elnyert ösztöndíjak (a tanulmányi és szociális ösztöndíj kivételével, például köztársasági ösztöndíj, Szeged Városi Ösztöndíj, SZTE Talent ösztöndíjak), tudományos publikációk, konferencia részvétel; több nyelvből szerzett vagy felsőfokú nyelvvizsga; kiemelkedő sport-, művészeti vagy közéleti tevékenység.

A hallgatók az ösztöndíjat május végén, a díjkiosztó ünnepségen vehetik át.

A pályázatokat Modulo-n keresztül lehet benyújtani 2017. árpilis 14-én éjfélig.

A vállalatok pályázati felhívásai az SZTE Tehetségpont honlapján érhetők el.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói 2017. április 24-ig pályázhatnak Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra valamint SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíjra. A pályázatokat a Modulón lehet benyújtani.

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Tehetségpont Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatával, az SZTE Doktorandusz Önkormányzattal, a Pro Talentis Universitatis Alapítvánnyal együttműködve pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Tehetségpont tagjai számára.

A Kiválósági Listára és Talent Ösztöndíjra három különböző kategóriában lehet pályázni:

1. BA-MA és osztatlan képzésben résztvevők

2. Sportolók és Művészek

3. PhD képzésben résztvevők

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Tehetségpont, az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ és az SZTE Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottsága támogatása alapján 2017-ben is kiírásra kerül a SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíj 3 kategóriában:

1. Fogyatékossággal élő hallgatók

2. Roma származású hallgatók

3. Hátrányos helyzetű hallgatók

A pályázatok beadása Modulon keresztül történik.Határideje: 2017. április 24. éjfél.

Az SZTE Talent Ösztöndíj és Kiválósági Lista 2017 részletes kiírása itt található, az SZTE Esélyegyenlőségi Talent Ösztöndíj 2017 részletes kiírása pedig itt olvasható.