nyito

Tudományterületi rangsorokban is a világ legjobb 500 egyeteme között az SZTE

2017. március 08.

Hét területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb tudományterületi listáin.

2017. március 8-án hozta nyilvánosságra a brit QS legfrissebb tematikus felsőoktatási rangsorait (QS World University Rankings by Subject). Az öt tudományterületi – bölcsészettudományi, műszaki, orvos- és élettudományi, társadalomtudományi valamint természettudományi – lista összeállításához több mint 4400 intézményt értékeltek, melyből idén a legjobb 1117-et rangsorolták.

A QS 2017-ben az öt képzési terület 46 oktatási programját vizsgálta. A rangsorok elkészítéséhez az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, valamint az idézettségre utaló bibliográfiai indikátort (Hirsch-index) vették figyelembe.

A Szegedi Tudományegyetem képzései három tudományterületi listán is helyet kaptak. A bölcsészettudományi listán az SZTE BTK nyelvészeti képzése a 201-250. helyen végzett.

A szegedi egyetem az élet- és orvostudomány területeken a 451-500. helyre került. A mezőgazdasághoz kapcsolódó képzések listáján a 151-200., a biológia tudományágban a 401-450. az SZTE. A szegedi gyógyszerészképzés a 201-250., az orvosképzés a 301-350. helyen szerepel.

A természettudományi területen belül a kémia szakok rangsorán is jól szerepelt a Szegedi Tudományegyetem: 2017-ben a 401-450. helyen végzett.

Összegyetemi szinten is előkelő helyen áll az SZTE a hazai egyetemek között: a brit QS World University Rankings 2016/2017 rangsorában az 501-550. helyezést érte el. A rangsorba hat magyarországi intézmény került, közülük a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el.