Egyedülálló sportorvosi hallgatói szolgáltatás az SZTE-en

2017. október 06.

Sportorvosi rendelés nyílt a Szegedi Tudományegyetemen. A hallgatók biztonságos sportolását segítő, egészségtudatos magatartását erősítő, az országban egyedülálló kezdeményezést támogató kérdőív kitöltésére kérnek minden szegedi egyetemistát.

Az SZTE ÁOK Sportorvostani Tanszéke felméri a hallgatók sportolást befolyásoló rizikó faktorait. A Sportorvosi kérdőív a MODULO-ban mindenki által elérhető, kitölthető.

Az SZTE testnevelés kurzusára járó hallgatók már elkezdték a kérdőív kitöltését. A szervezők kérnek minden olyan, hallgatói jogviszonnyal rendelkező szegedi egyetemistát, aki rendszeresen amatőr vagy szabadidős sportot űz, tesztelje magát, segítse a kezdeményezést!

Azokat, akiknél a kérdőív alapján kockázatot jelenthet a sportolás, időpont egyeztetést követően a nemrég megnyílt egyetemi sportorvosi rendelésen fogadják ingyenes konzultációra. Az országosan egyedülálló kezdeményezés célja a hallgatók biztonságos sportolásnak elősegítése, egészségtudatos magatartásuk erősítése.

ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZA