Könyvbemutató az SZTE jogi karán

2018. április 06.

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Polgári Jogi Tanszéke, a PPKE Jog- és Államtudományi Kar Polgári Jogi Tanszéke, valamint az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar Civilisztikai Tudományok Intézete 2018. április 12-én, 14.00 órai kezdettel tartja Trócsányi László igazságügyi miniszter megnyitója mellett A személyiség és védelme – Az Alaptörvény VI. cikkelyének érvényesülése a magyar jogrendszeren belül című tanulmánykötet bemutatóját az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar Kari tanácstermében.

A tanulmánykötet az Igazságügyi Minisztérium jogászképzést támogató programjának keretébenmegvalósult, az Alaptörvény VI. cikkének érvényesülésérőlszóló közös kutatás eredményeit disszeminálja. Az egyes előadók mellett a tanulmánykötetet Bodzási Balázs, igazságügyi és magánjogi jogalkotásért felelős helyettes államtitkár mutatja be.

A személyiségvédelem olyan folyamatosan aktuális téma, amely a szakadatlanul változó és fejlődő technológiai folyamatok okán (is) újabb és újabb kihívásokkal kénytelen szembenézni. A kötet egyes tanulmányai – többek között – olyan kérdésekre keresik a választ, miszerint a magyar jogrendszerben a személyiségvédelemre vonatkozó alaptörvényi rendelkezések képesek megfelelő védelmet nyújtani? Vajon hogy csapódik le mindez a vonatkozó magyar jogalkalmazásban? Milyen elképzelhető jövőbeni kihívásokkal kell majd szembenéznünk és mik a legégetőbb jelenlegi problémák?

Az esemény részletes programja:

Moderátor: Görög Márta

Program:

14.00 Köszöntő

Balogh Elemér, dékán, SZTE ÁJTK

14.05 Megnyitó

Trócsányi László, igazságügyi miniszter

14.20 A tanulmánykötetet bemutatja:

Szemelvények a tanulmánykötetből

14.40 Székely László, alapvető jogok biztosa

Az ombudsmani jogvédelem szerepe a személyiségi jogok védelmében

14.55 Menyhárd Attila, dékán, tanszékvezető egyetemi tanár, ELTE ÁJTK