A világ legjobb 500 egyeteme között az SZTE a QS tudományterületi rangsoraiban

2018. február 28.

Hat területen került a világ legjobb 500 egyeteme közé a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) 2018-as tudományterületi listáin.

Február 28-án hozta nyilvánosságra a brit QS legfrissebb tematikus felsőoktatási rangsorait (QS World University Rankings by Subject). Az öt tudományterületi – bölcsészettudományi, műszaki, orvos- és élettudományi, társadalomtudományi valamint természettudományi – lista összeállításához több mint 4500 intézményt értékeltek. A QS 2018-ban az öt képzési terület 48 oktatási programját vizsgálta. A rangsorok elkészítéséhez az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, valamint az idézettségre utaló bibliográfiai indikátort (Hirsch-index) vették figyelembe.

A Szegedi Tudományegyetem képzései több tudományterületi listán is helyet kaptak. A bölcsészettudományi listán az SZTE BTK a 451-500. helyen szerepel, a kar nyelvészeti képzése a 201-250. helyen végzett.

A szegedi egyetem az élet- és orvostudomány területeken a 401-450. helyre került. A mezőgazdasághoz kapcsolódó képzések listáján a 201-250. az SZTE. A szegedi orvosképzés a 301-350. helyen szerepel.

A természettudományi területen belül a kémia szakok rangsorán is jól szerepelt a Szegedi Tudományegyetem: 2018-ban a 451-500. helyen végzett.

Összegyetemi szinten is előkelő helyen áll az SZTE a hazai egyetemek között: a brit QS World University Rankings 2017/2018 rangsorában az 501-550. helyezést érte el, ezzel a rangsorba bekerült magyarországi intézmény közül a legjobb eredményt érte el.