kiemelt_AJTK_diszdiploma

Díszoklevél átadó ünnepséget tartottak a jogi karon

2018. október 01.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara 2018. szeptember 28-án, pénteken 11 órakor tartotta díszoklevél átadó ünnepségét a Rektori Épület dísztermében.

A Szegedi Tudományegyetem Kitüntetéseiről és Kitüntető Címeiről szóló Szabályzat 25. §-ában foglaltakra figyelemmel díszoklevél az SZTE azon volt hallgatójának adományozható, aki diplomáját 50 (arany), 60 (gyémánt), 65 (vas) éve szerezte meg, életpályája alapján közmegbecsülésre méltó, és szakmai munkájával, egész életútjával a Szegedi Tudományegyetem hírnevét öregbítette.

AJTK_diszoklevel_2018

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara, a Kari Tanács döntése értelmében, 31 fő részére aranydiplomát, 4 fő részére gyémántdiplomát, továbbá 1 fő részére, akit 75 éve avattak doktorrá, emlékplakettet adományozott. A díszdiplomákat az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Balogh Elemér, valamint Szabó Emil az SZTE ÁJTK Hallgatói Önkormányzatának elnöke adták át szeptember 28-án.

AJTK_diszoklevel_2018
A rendezvényen készült képek itt megtekinthetők.

Ezüst emlékplakettet vehetett át Dr. Mohos Andor, aki 75 éve végzett a Ferencz József Tudományegyetemen. Gyémántdiplomát vehetett át Dr. Bakos Geyza, Dr. Kesztyűs Ferenc, Dr. Kiss György és Dr. Hortobágyi Gyula István. Aranydiplomában részesült Dr. Bodnár László, Dr. Boros Béla, Dr. Dienes-Oehm Egon, Fekete Ivánné Dr. Abonyi Márta Ilona, Kamarásné Dr. Szántó Adrienne Gabriella, Dr. Kiss Attila, Dr. Kovács István, Dr. Kováts Rolandné, Dr. Lakatos Zoltán János, Dr. Latkóczy Antal László, Dr. Lele András, Dr. Marosi István Attila, Marton Zoltánné Dr. Boldizsár Mária, Dr. Mezei László József, Dr. Mezeiné Dr. Nyitrai Beáta Mária, Pintérné Dr. Torma Mária, Dr. Rábold Gábor, Dr. Rábold Gáborné, Dr. Rissanek Klára, Dr. Sávai János, Dr. Soósné Dr. Tatár Magdolna, Dr. Szabó Péter Pál, Dr. Szabó Sándor, Dr. Szamosvölgyi Zoltán, Dr. Szász László István, Dr. Szilvásy László Zoltán, Dr. Szitás Benedek, Dr. Szomszéd Imre, Varga Péter Miklósné Dr. Csetnki Erzsébet, Virágh Jánosné Dr. Mészáros Ágnes Stefánia és Dr. Völgyesi Lászlóné Dr. Hornyák Ágnes.