kiemelt_szemun

ENSZ modellező konferenciát szerveznek az SZTE-n

2018. szeptember 17.

Az angol nyelvű Szeged Model United Nations (SzeMUN) konferencián középiskolások és egyetemi hallgatók diplomaták bőrébe bújva képviselhetik országuk érdekeit különböző bizottságokban – pont mint az igazi ENSZ diplomaták. Az október 16-20. közötti ENSZ modellező konferenciára szeptember végégig várják a jelentkezőket.

A konferencia célja, hogy a jövő politikusai és diplomatái gyakorlati tapasztalatokra és elméleti tudásra tegyenek szert, mindeközben pedig jól érzzék magukat, nemzetközi barátságokat alakítsanak ki, ugyanis az esemény teljes mértékben multikulturális.

szemun02

A bizottsági munka során a delegáltak az általuk képviselt ország politikája szerint járnak el, mely nevében fel kell szólalniuk, vitatkozniuk az adott téma kapcsán és ha kell konfrontálódnak a többiekkel, viszont a fő cél a kompromisszum megkötése, ugyanis egy sikeres konferencia egy közösen megírt határozattal zárul.

A konferenciára szeptember végéig lehet jelentkezni. További információ itt: SzeMUN 2018