A Helsinki Egyetem díszdoktora Csapó Benő, az SZTE professzora

2019. április 26.

2019 májusában a Helsinki Egyetem díszdoktorává avatja Prof. dr. Csapó Benőt, az SZTE BTK Neveléstudományi Doktori Iskola vezetőjét. A Szegedi Tudományegyetem professzora hosszú távú kutatási együttműködést alakított ki a Helsinki Egyetem Neveléstudományi Karával.

A 2015-ben Prima Prissima díjjal kitüntetett professzor fő kutatási területei a kognitív fejlődés, a pedagógiai értékelés és a technológia alapú tesztelés.

Kémia-fizika szakos középiskolai tanári oklevelet a József Attila Tudományegyetemen szerzett 1977-ben. 1985-ben megszerezte a kandidátusi fokozatot, 2002-ben elnyerte az MTA doktora címet. Az SZTE Neveléstudományi Intézet, a Neveléstudományi Doktori Iskola, az MTA-SZTE Képességfejlődés Kutatócsoport és az SZTE Oktatáselméleti Kutatócsoport vezetője. 1989-ben Humboldt ösztöndíjas, 1994-95-ben Stanfordban vendégkutató volt, 1997-99 között a demokratikus gondolkodás fejlesztésével kapcsolatos programban dolgozott.

CSB

A 2003-as és 2012-es PISA vizsgálatokban a problémamegoldó gondolkodás elméleti kereteit kidolgozó munkacsoportok tagja volt. 2002-2003 között a Finn Tudományos Akadémia által a kutatási pályázatok elbírálására felkért nemzetközi bíráló bizottság tagja, 2007-2009 között a Helsinki Collegium for Advanced Studies Academic Advisory Board tagja. 2011-15 között egy európai természettudomány-tanítás projekt magyarországi munkáinak irányítását végezte.

Fotó: Bobkó Anna