Az SZTE fejlesztése a RegioStars Díj jelöltjei között

2019. június 12.

A brüsszeli innovációs díj jelöltjei közé öt kategóriában közel 200 projekt jutott be. Az egészségügyi szolgáltatások korszerűsítése kategóriában a Szegedi Tudományegyetemen fejlesztett személyre szabott implantátumok és navigációs sebészeti eljárás is bekerült a legjobbak közé. Szavazzon július 9-ig az SZTE projektjére!

Olyan személyre szabott navigációs sebészeti eljárást és implantátumokat fejlesztettek a szegedi egyetemen, amely áttörést hozhat a degeneratív ízületi megbetegedések kezelésében. A csontsebészeti műtétek tervezhetőségét és pontosabbá tételét támogató műtéti tervező- és navigációs rendszer, valamint a navigáció-kompatibilis ortopédiai implantátumok és műtőeszközök alacsonyabb kockázatot és gyorsabb felépülési időt, továbbá a szövődmények csökkenését jelentik a betegek számára. Az eljárás bekerült a brüsszeli RegioStars Díj jelöltjei közé.

Július 9-ig szavazzon az SZTE projektjére itt! (Personalized medical implants)