Véget ért a kari kosárbajnokság

2009. május 17.
1 perc
A férfiaknál a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, a nőknél az Állam- és Jogtudományi Kar gárdája nyerte meg a Szegedi Tudományegyetem kari kosárlabda-bajnokságát.
A hölgyek döntőjében az ÁJTK 37-31-re múlta felül a TTIK-sokat. A győztesek: Újvárosi Ivett, Szőnyi Adrienn, Fülöp Dóra, Rabb Enikő, Kamenszky Petra, Lódi Petra. Edző: Davletov Szurázs. A végeredmény: 1. ÁJTK, 2. TTIK, 3. JGYPK.

Az uraknál a JGYPK a TTIK-t verte meg a fináléban 42-39-re. A győztes csapat tagjai: Fekete Imre, Fenyves Roland, Török Zsolt, Kovács Gergely, Vasas Péter, Hajdú Zoltán Izbéki Zoltán, Szanyi Gergő, Venczel Gergő, Marianusics Gergő, Szabó Attila, Szabó László. Edző: Szablics Péter. A végeredmény: 1. JGYPK, 2. TTIK, 3. ÁJTK.

A döntők napján összecsapott egymással a tanárok és a diákok válogatottja is. A jó hangulatú, közel 100 néző előtt lejátszott meccset meglepetésre az oktatók nyerték meg 56-44-re.

További jó kosaras hír, hogy az SZTE két férficsapata végzett az első két helyen az Universitas Kupa országos döntőjében Miskolcon. A zsákoló versenyt Száraz Tamás (TTIK) nyerte, Szablics Péter (JGYPK) második lett. A hárompontosdobó-versenyben is Száraz Tamás bizonyult a legjobbnak.