DSC_0398_2
Egyetemi Tavasz 2010: kultúra, tudomány, sport

2010. április 14.

Hetedik alkalommal rendezi meg az egyetem idén az Egyetemi Tavasz nevet viselő rendezvénysorozatát.

A hét év alatt egyértelmű fejlődést mutat a rendezvénysorozat, tényként állapíthatjuk meg ugyanis, hogy az Egyetemi Tavasz immár nem csupán az universitas, hanem Szeged város meghatározó tavaszi rendezvényévé nőtte ki magát – fogalmazott Görög Márta, az SZTE hallgatói és közkapcsolati igazgatója a rendezvény – és egyben az egyetemi fotópályázat anyagából rendezett kiállítás – megnyitóján

A rohanó hétköznapokban mindannyiunknak meg kell találnunk azt a szigetet, amely a megállás pillanatát jelenti – az Egyetemi Tavasz ilyen sziget kíván lenni – tette hozzá Görög Márta, aki lapunknak azt is elmondta: 2003-ban, amikor az első Egyetemi Tavaszt szervezték, az volt a cél, hogy betöltsék azt a hiányt, amely a tavaszi rendezvénypalettában akkor mutatkozott. Nemcsak a kultúra, hanem a sport és a tudomány is megjelent a felvonultatott programok között, és ezt a jellegzetességét, hármas merítését az Egyetemi Tavasz továbbra is megtartotta: a tudományos, szakmai előadásoktól a sportrendezvényeken át a könnyűzenei fesztiválokig a kultúra szinte valamennyi szegmense megtalálható a programkínálatban. A részletes program itt olvasható (http://www.u-szeged.hu/etavasz).

A megnyitón a hagyományoknak megfelelően az SZTE Kulturális Irodája által kiírt pályázatok díjkiosztása is lezajlott, az eredmények alább olvashatók:

Gyermekvers és mesepályázat

I. Kató Anita (JGYPK, II. éves csecsemő- és kisgyermeknevelő-gondozó)

II. Horváth Gergely (TTIK, III. éves biológus)

III. Vasas Judit (ÁJTK, IV. éves jogász)

Kosztolányi Dezső szavalóverseny

I. Otártics Norbert (TTIK, IV. éves programtervező-informatikus)

II. Sándor Katalin Kitti (ÁJTK, I. éves jogász)

III. Török Bernadette Ottilia (ZMK, II. éves előadóművészet-klasszikus hegedű)

Drámapályázat

I. Hajdú Róbert (BTK, III. éves magyar irodalom szerkesztő)

II. Molnár Dávid (BTK, IV. éves magyar irodalom)