rektorjeloltek4
Szabó Gábor akadémikust jelöli rektornak az SZTE

2010. június 21.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2010. június 21-én 32 szavazattal, titkos szavazással Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikust jelölte az egyetem rektori tisztségére.

szabogaborA rektort a fenntartó felterjesztésére a köztársasági elnök nevezi ki 2010. július elsejétől. A megbízás négy évre szól.

Prof. Dr. Szabó Gábor rektor a közös sajtótájékoztatón hétfő délután elmondta: kulturált, az egyetemhez méltó versenyben maradt alul, gratulál és sok sikert kíván utódjának.

Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, az universitas új rektorjelöltje kifejtette: rendkívül sikeres hét esztendőt hagyott maga mögött a szegedi egyetem, köszönetet mondott ezért az eddigi rektornak. Reméli, hasonlóan eredményes pályát tud majd befutni az SZTE a következőkben is. Kérte elődjét, tudásával, kapcsolataival, ismereteivel továbbra is segítse az intézmény sorsának alakulását.

Prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus önéletrajza - letöltés