Amerikai magyar tanárok konferenciája a Szegedi Egyetemen

2010. május 21.

Az Amerikai Magyar Tanárok Egyesülete (American Hungarian Educators Association, AHEA) idei, immár 35. konferenciájára Szegeden, az Akadémia székházában kerül sor ez év június 3. és 5. között.

Több előadója lesz a kisebbségben élő magyarság soraiból is, és fő témája, hogyan lehet a világon szétszóródott magyarság közti, szó szerint vagy átvitt értelemben vett távolságokat hatékonyan áthidalni. Részletes ismertetés az AHEA honlapján található, www.ahea.net/conferences. Június 3-án, csütörtökön este, 19:30-kor bemutatásra kerül Pigniczky Réka dokumentumfilmje, Inkubátor, amely arrόl szόl, hogyan nevelkedtek fel magyarnak is, Amerikában. A film és előadások nyilvánosak; minden érdeklődőt szeretettel várnak.