Felolvasó ülés és kiállítás Ortutay Gyula emlékére

2010. március 25.

Szegedi Tudományegyetem BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszéke, az Egyetemi Könyvtár, az MTA Szegedi Akadémiai Bizottságának néprajzi munkabizottsága, valamint a Magyar Néprajzi Társaság folklórosztálya Ortutay Gyula néprajzkutató születési centenáriumának emlékére felolvasó ülést és kiállítást tart a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, a Bölcsészettudományi Kar konferenciatermében, valamint a Néprajzi Tanszék Folyosó Galériájában 2010. március 25-én, csütörtökön. A szegedi egyetem egykori hallgatójának, magán- és címzetes nyilvános rendkívüli tanárának megemlékezésén a néprajzkutató műveiből hallhatnak részleteket, valamint megtekinthetik az egyetemi éveiből összeállított dokumentumokat.