Tréningekkel készülhetünk az állásbörzére

2010. március 02.
Az SZTE Tavaszi Állásbörze és a Szakmai Gyakorlati Helyek Börzéje előtti héten számos tréningre, szakmai foglalkozásra kerül sor március 3-10. között az SZTE Karrier Iroda szervezésében.

Tizenötödik alkalommal rendezik meg a Szegedi Tudományegyetem Tavaszi Állásbörzéjét március 10-én. A József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában reggel kilenc és délután öt óra között nyílik lehetőség a munkaerőpiac szereplőivel való ismerkedésre. A legutóbbi alkalom óta jelentős átalakuláson esett át a rendezvény, a hagyományos tavaszi állásbörzével párhuzamosan ugyanis a Szakmai Gyakorlati Helyek Börzéjét is megrendezik, ahol kimondottan gyakornoki helyeket kínáló cégekkel lehet találkozni. Mindkét rendezvényen húsznál több cég képviselteti majd magát a TIK-ben.

„Eddig egyben volt a kettő, de mi is egyre jobban felismerjük a szakmai gyakorlat fontosságát. Ezért próbáljuk most erre helyezni a hangsúlyt, hogy a hallgatók szerezzenek használható szakmai tapasztalatokat. Bizonyos cégeknek van kimondottan gyakornoki programjuk, amely ráhúzható egy adott kar gyakorlati elvárásaira. A kettő jól összeilleszthető, el tudja fogadni a céges gyakorlatot az adott kar is kötelező gyakorlatként” – mondta el Fajka Judit, az SZTE Karrier Iroda rendezvényszervezője.

A börzékre számos tréninggel, szakmai gyakorlattal készülhetnek föl a hallgatók március 3-10. között az SZTE Karrier Iroda szervezésében. Lesz többek között interjúszimuláció magyar és angol nyelven, kitölthetünk személyiség-, szervezés-, motivációs-, érdeklődés-kérdőívet, önéletrajz-tanácsadáson és állásinterjú-etikai workshopon vehetünk részt. A részletes program és információk: www.sztekarrier.hu.

Ugyancsak a www.sztekarrier.hu oldalon találhatók bővebb tudnivalók az állásbörzével és a gyakorlati helyek börzéjével kapcsolatban is.

A március 10-i nap jelentkezéshez kötött programjai:

- grafológiai tanácsadás (tanacsadas@sztekarrier.hu e-mail címen)

- karrier pizza (március 1-től személyesen a TIK-ben, Ady tér 10.)

- cégelőadások (március 1-től személyesen a TIK-ben, Ady tér 10.)

- CV-tanácsadás (március 1-től személyesen a TIK-ben, Ady tér 10.)

Bővebb információk a www.sztekarrier.hu oldalon!

Cégelőadások: minden előadás után kisorsolnak egy ingyen PIZZÁT a résztvevők között!

Amennyiben szeretne jelentkezni, küldjön egy e-mailt az allasborze@sztekarrier.hu-ra!

900- 930 Zöld Forrás 2001 Kft. (szakmai gyakorlati helyek)

930- 1000 CAS Software Kft. (állásajánlatok)

1000- 1030 Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékpark (szakmai gyakorlati helyek)

1030- 1100 ContiTech Rubber Industrial Kft. (állásajánlatok és szakmai gyakorlati helyek)

1100- 1130 ExxonMobil Üzletsegítő Kp. Mo. Kft. (állásajánlatok és szakmai gyakorlati helyek)

1130- 1200 Zepter (egyetem melletti munka)

1230- 1300 Factory Creative Studio Kft. (szakmai gyakorlati helyek)

1300- 1400 Közös pizzázás a Chinoin Zrt. munkatársaival! (állásajánlatok)

1400- 1430 CIEE Exchanges Inc. Kereskedelmi Képviselet (szakmai gyakorlati helyek)

1430- 1500 Dél-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal (szakmai gyakorlati helyek)

1500- 1530 Morgan Stanley Mo. Elemző Kft. (szakmai gyakorlati helyek)

1530- 1600CAS Software Kft. (szakmai gyakorlati helyek)

A két börzén egyébként az alábbi cégekkel találkozhatnak az érdeklődők: AFM Kiadó/Helykereső; Ages Quod Agis Nonprofit Kft.; Astron Informatikai Kft.; C&T Hungary Kft.; CAS Software Kft.; CIB Bank Zrt.; CIEE Exchanges Inc. Kereskedelmi Képviselete; ContiTech Rubber Industrial Kft.; Dél-Alföldi Grafológia Centrum; Dél-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal; Dél-Alföldi Regionális Munkaügyi Központ; EPAM Systems Kft.; ExxonMobil Üzletsegítő Kp. Mo. Kft.; Factory Creative Studio Kft.; GE Hungary Kft.; GHF Kereskedelmi Kft.; Greenpeace Magyarország; Hilti Szerszám Kft.; Hotelanimation.hu; HVG Online Zrt.; iKron cégcsoport; Innov Hungaricum Kft.; IT-Services Hungary Kft.; Mars Magyarország Kft.; Mind-Diák Szövetkezet; Morgan Stanley Mo. Elemző Kft.; Noerr és Társai Ügyvédi Iroda; Ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékpark; OTP Bank Nyrt.; PEC Central Europe; Richter Gedeon Nyrt.; sanofi-aventis/Chinoin Zrt.; Start Kiadó Kft.; Szeged Pólus Nonprofit Kft.; Szegedi Ifjúsági Ház Nonprofit Kft.; Szélvész Autósiskola Kft.; Tisza Volán Zrt.; Trenkwalder Kft.; Új Calculus Számítógépalkalmazási Bt.; Vital-Club Kft.; Zepter; Zöld Forrás 2001 Kft.

Egyetemi egységek: Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ; SZTE ÁJK Karrier Iroda; SZTE GTK Karrier Iroda, SZTE Karrier Iroda; SZTE; SZTE MK; SZTE MGK; SZTE Európa-Tanulmányok Központ; SZTE Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága.