„A szülőföld kötelez”

Bartók Béla halálának 65. évfordulója 2010. szeptember 26.

2010. szeptember 29.

A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara, a Nagyszentmiklósi Pro Bartók Társaság és a Temesvári Vest Egyetem Zenei Fakultása közösen emlékezett Bartók Bélára a szülővárosban, Nagyszentmiklóson.

clip_image002A tisztelet koszorúit helyezték el a főtéren álló szobornál az intézmények és a Pro Bartók Társaság jelen levő képviselői: Tamás Sándor, Dr. Kerek Ferenc dékán és Felicia Stankovici professzor asszony, valamint a nagyszentmiklósi Önkormányzat és Makó város képviselői.

Az ünnepi műsorban helyet kaptak a 2010-ben jubiláló szerzőkön kívül azok a mesterek, akiknek zenéjére a nemzeti folklór nagy hatással volt, így Enescu, Dvorak, Grieg, Kreisler, Chopin és Liszt egy-egy darabja csendült fel Bartók muzsikája mellett.

Közreműködött Klebniczki György, S. Dobos Márta (SZTE Zeneművészeti Kar), Tóth Zsuzsanna (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem). A műsor második felében a temesvári hallgatók játszottak szép számú érdeklődő előtt a hangversenynek helyet adó Nákó kastély dísztermében.